Czy da się wyleczyć problemy z potencją?

Według Masters and Johnson, co najmniej 25 do 30 procent ludzi w wieku 60 lat odbywa stosunek przynajmniej raz w tygodniu…

W miarę starzenia się są to normalne zmiany w funkcji seksualnej człowieka, ale nie zawsze obejmują one impotencję i nie oznaczają, że straci on zdolność erekcji. Zmiany te zachodzą powoli.

Większość mężczyzn i kobiet jest w stanie dostosować się do tych zmian i nadal mają doskonale satysfakcjonujące relacje seksualne. Chociaż mężczyzna z 60 może nie być w stanie uruchomić erekcji tak szybko jak w wieku 18 lat, powinien być on w stanie jednak ją uzyskać. To samo dotyczy jego żony, zwłaszcza, że może ona pomóc opóźnić wytrysk.

Niezdolność do uzyskania erekcji

Chociaż wiele tematów seksualnych jest teraz „tabu”, impotencja nadal jest tematem, który wzbudza strach i niepokój u wielu mężczyzn i kobiet.

Ta reakcja emocjonalna jest dodatkowo wzmacniana przez brak wiedzy ze strony pacjentów, ich partnerów i pracowników służby zdrowia. Większość ludzi nigdy nie dowiedziała się o procesie erekcji w szkole, nie wspominając już o dokładnych informacjach z innych źródeł. Duża część wiedzy na temat anatomii i fizjologii prącia stała się dostępna dopiero w ciągu ostatnich pięciu lat.

Czasami impotencja jest wszystkim w twojej głowie. Ignorancja, strach, brak informacji, zażenowanie i niepokój stanowią żyzną pożywkę dla problemów seksualnych. Podczas gdy niektóre problemy związane ze zdolnością penisa do stania się twardym i gotowym do seksu są związane z problemami fizycznymi, niektóre przypadki impotencji są związane z problemami psychologicznymi.

Nawet jeśli impotencja jest związana z problemami fizycznymi, mogą istnieć podstawy psychologiczne, którym należy się zająć poprzez skuteczne leczenie przyczyn fizycznych. Na przykład, wiele par ma poważne reakcje emocjonalne na utratę zdolności erekcji i to, co oni uważają, że reprezentuje,  dostosowały swoje relacje, aby wyjaśnić i zrekompensować swoje problemy emocjonalne. Kiedy leczenie impotencji jest skuteczne, nadal istnieją podstawowe problemy związane z relacjami, które wymagają uwagi.

Naszym celem jest przywrócenie zdrowego fizycznego i emocjonalnego spojrzenia na pacjenta i jego partnera, a zatem poprawić ich ostateczną satysfakcję z udanego leczenia impotencji.

Aby osiągnąć ten cel, ważne jest, aby:

Kształcić: szczegółowo wyjaśnić mechanizm erekcji i wiele przyczyn problemów; obalić wszelkie mity, które mogą istnieć dotyczące erekcji.

Spróbować zaangażować partnera w ten proces. Takie uczestnictwo wzmacnia komunikację i może zidentyfikować źródła stresu i niepokoju dla wszystkich.

Przeprowadzić dokładną diagnozę fizycznych i emocjonalnych aspektów problemu erekcji.

Kształcenie w zakresie alternatywnych metod leczenia oraz oczekiwanych wyników i zagrożeń związanych z każdym leczeniem.

Określenie planu dla pary odbudowy ich relacji seksualnych i emocjonalnych w oparciu o ich własne szczególne okoliczności fizyczne i emocjonalne.

Zapobieganie: zajęcie się czynnikami, które mogą komplikować lub w przyszłości spowodować problemy z erekcją, takie jak palenie tytoniu lub wysoki poziom cholesterolu.

Ważniejsze fakty

Większość mężczyzn doświadcza problemów z erekcją w pewnym momencie swojego życia z powodu pracy, alkoholu, stresu lub problemów psychicznych.
Wcześniejsze praktyki seksualne, w tym masturbacja, NIE powodują impotencji.
Okazjonalny problem nie oznacza, że człowiek rozwinie przewlekłą chorobę.
Czynniki fizyczne mogą bezpośrednio wpływać na zdolność człowieka do uzyskania i utrzymania erekcji.
Umysł jest bardzo potężny i człowiek z lub bez żadnego problemu fizycznego może sabotować swoje erekcje tylko martwiąc się o jego zdolność do wykonywania stosunku.
Ważnym punktem do zapamiętania jest to, że intymność seksualna nie musi się kończyć, gdy staniesz się starszym człowiekiem. I wreszcie, jeśli ty lub twój partner masz problem intymny w tym dniu i czasie, nie musisz cierpieć dłużej, bo skuteczne leczenie jest łatwo dostępne.

Emocje związane z impotencją

Wielu mężczyzn postrzega impotencję jako prawdziwe wyzwanie dla ich poczucia własnej wartości. Ponadto, wielu mężczyzn wierzy w szereg mitów dotyczących problemów związanych z potencją. Niektórzy mężczyźni mogą obawiać się, że sami spowodowali swój problem z erekcją przez działania z przeszłości, takie jak niewierność lub masturbacja.

Człowiek może mieć poczucie winy, ponieważ nie spełnia już tego, co uważa za swoją rolę człowieka. Często zdarza się również, że mężczyzna obawia się, że impotencja jest pierwszą oznaką jego upadku fizycznego w kierunku starości i śmierci. Większość mężczyzn, nawet jeśli przyznają, że istnieje problem, niechętnie prosi o pomoc.

Co niektórzy mężczyźni myślą o seksie:

Mężczyźni nie powinni wyrażać pewnych uczuć.
Seks to przedstawienie.
Mężczyzna musi zorganizować seks.

https://www.eostroleka.pl/z-czego-wynikaja-problemy-z-potencja,art73280.html

http://www.malehealthcenter.com/c_impotence.html

Przeczytaj inne artykuły na portalnowinka.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*